Loading...
BLOG | SEHPALARIN DEKORASYO...

SEHPALARIN DEKORASYONDAKİ ROLÜ

Dekorasyonun Vazgeçilmezi Sehpalar İçin Kullanım Önerileri

Yaşam alanlarında zevkli bir kompozisyon yaratmak için mobilyanın ana oyuncuları kadar gizli kahramanlarına da büyük iş düşüyor. Özellikle de evin genel stil anlayışı ve atmosferiyle dengeli aksesuarlar, güçlü bir atmosfer yaratmak için önemli ipuçları sunuyor. Fark yaratan ve ilham veren bir stil anlayışına imza atmak içinse sehpalar sandığınızdan çok daha fazla rol üstleniyor. Doğru tasarlanmış ve doğru konumlandırılmış sehpalar, ev stiliyle bir uyum içinde olduğunda yaşam alanlarındaki odak noktasını değiştiriyor.

Hem işlevsel, hem estetik

Kreatif dokunuşlarla farklı bir kimlik kazanan sehpalar, evinizde şaşırtıcı sonuçlar yaratabilir. Sehpalar, her ne kadar işlevsel özellikleriyle ön plana çıksa da estetik yönüyle yaşam alanlarına karakter katmayı başarıyor. Kimi zaman evin merkezine yerleşen bir orta sehpa kimi zamansa çay saatlerinizin yardımcısı olarak ortaya çıkan bu aksesuarlar, önemli bir tamamlayıcı görevi görüyor. Bu noktada sehpa seçimi yaparken mobilyaların bütünüyle dengeli olmasına dikkat edilmeli, işlevsel özellikleri kadar şıklığıyla da fark yaratan tasarımlar tercih edilmelidir.

Sehpanız, evin renk uyumuna eşlik etmeli

Prisma Orta Sehpa Parçalarını Farklı Düzenlerde Yerleştirebilirsiniz.

Renkler, kendi içinde bir ahenge sahiptir. Bu ahenk başarılı bir şekilde sağlandığında ortaya çizgi üstü bir dekorasyon anlayışı çıkar. Sehpa seçiminde renk uyumu, evin genel atmosferiyle bir bütünlük yaratacağı gibi güçlü bir görsel geçiş de sunar. Örneğin açık tonlarda bir dekorasyona sahipseniz bu noktadaki seçimleriniz doğal tonlar, ahşabın ön planda olduğu tasarımlar olabilir. Eğer daha çarpıcı bir hava yaratmak istiyorsanız alışılmış dizaynların dışına çıkan cesur parçalar ve renkler de tercihleriniz arasına girebilir.

Sehpanızı, evin merkezine çevirin

Sahra Orta Sehpa İle Salon Dekorasyonunu Tamamlayın

Küçük dokunuşlar ile sehpanızı kişiselleştirebilir ve evin odak noktasını belirleyebilirsiniz. Bunun için sehpanızda kitaplara yer vermeyi, taze meyvelerle canlandırmayı ve aksesuarlarla güçlendirmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca sehpanızın ortasına yerleştireceğiniz bir tepsi veya kase ile aksesuarlarınız için bir sergileme alanı yaratabilirsiniz.

Taptaze mevsim çiçeklerine ne dersiniz?

Orta Sehpa Üzerinde Bir Tepsi ve Küçük Bir Vazo İle Yeşil Bitkiler Kullanabilirsiniz

Evinizin odak noktası olan sehpanıza baharın ilham veren enerjisiyle canlandırmaya ne dersiniz? Sehpa üzerinde yerleştirilmiş biraz taze çiçek ve şık bir vazo ile doğal bir atmosfer yaratmak mümkün. Hazır bahar ayları gelmişken lale, ıtırşahi ve mis gibi kokusuyla papatyaları tercih edebileceğiniz gibi yeşil yapraklı bitki veya son zamanlarda dekorasyon seçimlerinde sıklıkla karşılaştığımız kaktüsler kullanabilirsiniz.