Mobilya Alırken Sık Sorulan Sorular

Daytona-Yemek-Genel-03

Mobilya alırken nelere dikkat edilmelidir?

Tüketicilerin satın alma alışkanlıkları birbirinden farklılık gösterebilir. Renk, dizayn, malzeme, fonksiyonel özellikler ve elbette kalite ile ürünün fiyatı mobilya seçimi konusunda belirleyici faktörler arasında yer almaktadır.

Tüketiciler mobilya alırken hem zevkini yansıtan, hem kullanışlı hem de rahat olmasına dikkat etmelidirler. Mobilya almadan önce kullanma biçimi ve evinize uygunluğu dikkatle kontrol edilmelidir.

Rota-Kanepe-Genel-02

2018 mobilya trendleri nelerdir?

Özellikle mobilya ve dekorasyonda ortaya çıkan ve döneme göre değişen renk skalaları, desenler, birbirinden farklı formdaki tasarımlar, bireylerin bu ihtiyacını adeta körüklüyor.

Bu sene ahşap, ayna ve döşemeler başrol oyuncusu olarak konumlanıyor. Sarı, yeşil, turuncu gibi sıcak ve canlı renkler ön planda olacak.

Genka-Yatak-Genel-03

Oturma odası ve yemek odamı dekore ederken nelere dikkat etmeliyim?

Oturma odasında canlı renklerin veya desenli döşemelerin hakim olduğu kanepeler kullanarak, yaşam alanınızda dinamik bir görüntü oluşturmanız mümkün. Özellikle sarı, yeşil, turuncu gibi sıcak tonları kullanmaya özen gösterebilirsiniz.

Genka-TV-Unitesi-Genel-01

Oturma alanlarına derinlik katmak için ne yapabilirim?

Oturma alanlarına derinlik katmak ve ferah bir görüntü oluşturmak için; duvarlara açık renk boya uygulanabilir. Bir bölümü açık renk, diğer bölümü pastel tonlara boyanan duvarlar sayesinde, küçük alanlarda dengeli bir tezatlık oluşturmak da diğer bir seçenek. Ayrıca mobilyaları, duvara paralel konumlamakta fayda var. Böylece baharın tazeliği ve ferahlığını yaşam alanınıza taşıyabilirsiniz.

Palma-Yemek-Genel-01

Doğru aydınlatma ile evimi nasıl daha güzel gösterebilirim?

Aydınlatma, ortamın en önemli unsurlarından biri. Dairelerin özelliğine göre aydınlatma seçimleri de farklılık gösterecektir. Loft, modern, rüstik, country veya retro dekore edilmiş bir evde yaşıyorsanız, aydınlatma seçiminizde metal ön planda olabilir.

Metalin soğukluğu ışık ile kırılıyor ve iç mekânda sıcak bir atmosfer oluşuyor. Geometrik formda ve açık olarak tasarlanan kitaplıklar, evinizin havasını bir anda değiştirecek. Beton duvarlara yaslanan ahşap kitaplıklar, ortama hareket katacak.

Siena-Yatak-Genel-01

Ev dekorasyonunun olmaz olmaz parçaları nelerdir?

Aynalar, tablolar ve dekoratif aksesuarlar… Ayna, ortama derinlik katmasının yanı sıra oldukça gerekli bir dekorasyon ürünüdür. Dolayısıyla yaşam alanlarınıza aynayı mutlaka dahil etmelisiniz. Ayna seçimi yaparken, tasarımdan vazgeçmemenizi öneririm. Klasik aynalar yerine, karakteristik formdaki ahşap ve metal malzemelerle tasarlanmış aynalar, tercihinize yön verebilir.