AYDINLATMA TASARIMI NEDEN ÖNEMLİ

Aydınlatma tasarımı ışık kaynaklarını kullanarak mekanla kullanıcı arasındaki ilişkiyi tamamlayan bir bilim ve sanat dalı.

Bir bilim dalı çünkü ışığın fiziksel ve psikolojik olarak üzerimizdeki etkileri üzerine bilimsel verilere sahibiz. Bir sanat dalı çünkü içerisinde tasarım yatıyor, yani sübjektif ve estetik bazı normlar ile tanımlanabiliyor.

Aydınlatma tasarımının temel görevi size kendinizi iyi hissettirmek. Nerede olursanız olun, basit bir formül var. Etrafınıza bakın ve iyi hissedip hissetmediğinize karar verin. Yapılan bilimsel araştırmalar ile daha iyi planlanmış aydınlatma tasarımının eğitim kurumlarında öğrenme süreçlerine, ofislerde verimliliğe, hastanelerde iyileşme sürelerine pozitif etkileri olduğu ispatlandı.

Loda'nın aydınlatma üniteleri evlerin stilini hem bilimsel hem de mimari açıdan destekliyor. Farklı mimarideki evlere alternatif çözüm üretebilen koleksiyon ürünleri arasında masa lambası, lambader, duvar aplikleri, sarkıt aydınlatmalar ve abajur gibi modellerin yer aldığı aydınlatma seçenekleri sunuluyor.