C SEHPA NEDİR? C SEHPA NASIL KULLANILMALIDIR?

İnsanlık bugüne kadar kendi konforuna özen gösterebilmek için birçok farklı icada imza attı. Hatta icatların çoğunun daha kolay ve daha verimli bir hayat yaşayabilmek için ortaya çıktığını söylemek ileri gitmek olmaz. İşte bu konfor arayışımızın son nüvelerinden biri, güzel ve pratik bir buluş olan C Sehpa hakkında konuşmak için bu yazıyı kaleme aldık.

C Sehpa Nedir?

c sehpa lodaC Sehpa, salonlarda ve oturma odalarında kullanıldığında oldukça işlevsel bir biçimde yer kazancı sağlayan bir sehpa türüdür. Genellikle salonun koltukların arasında bulunan geniş orta kısmını işgal etmediği için tercih edilen bir üründür. Sehpanın yüzey kısmı, tasarımın biçimine ve satın alacak kişinin zevkine göre değişse de, genellikle kare ya da dikdörtgen, daha özgün tasarımlarda ise, oval, yuvarlak ya da free format dediğimiz serbest şekillerde üretilebilmektedir. Yüzey kısmı bilinen sehpalara ya da zigon tasarımlara oldukça benzeyen bu ürünü, diğerlerinden ayıran özelliği ise, yüzeyi kullanım için uygun yüksekliğe taşıyan ayaklarının köşeli bir "C" harfi şeklinde dizayn edilmiş olmasıdır. Bu dizayn, C sehpalara kullanımı sırasındaki pratikliği kazandıran en önemli unsurdur. C sehpanın ayaklarından ikisi yere paraleldir. Bunlardan biri yüzeyin hemen altındaki, diğeri ise zemine değen ayaktır. Bu iki ayağı, sehpanın yalnızca bir tarafı birleştirir. Bu taraf da, C harfinin sırt kısmını oluşturur.

C Sehpa nasıl kullanılır?

c sehpa nasıl kullanılırC sehpa ev dekorasyonunuzun kullanımı oldukça kolay bir parçasıdır. Sehpaya ismini veren C harfinin iç kısmı, yani oyuk olan tarafı eğer doğru şekilde dizayn edilmişse, koltuğunun minderlerinin olduğu kısma oturmalıdır. C sepha satın alırken, karşınıza birçok seçenek çıkacaktır. ancak bu sehpa evdeki diğer eşyalara dizayn olarak tam uyumlu olması gereken bir mobilyadır. Örneğin, C sehpa satın alırken alt parçasının koltuklarınızın altına girecek kadar ince olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunu göz önünde bulundurduğunuzda, tasarımla doğrudan ilgilenen ve üretim sürecinin her aşamasında gösterdiği yüksek özenle sadece şıklık değil, dizayn konusunda oldukça iddialı olan LODA Mobilya'yı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

C Sehpa Hangi Eşyalarla Uyumludur?

c sehpa loda Hem estetik hem de modern çizgileri tasarımlarında barındıran LODA'nın C sehpa modelleri evinizin her köşesinde kendine yer bulabiliyor. En sık kullanım yeri olarak, oturma odaları ve salonlar gösterilse de, C sehpa kombinlerini yataklarınızın kenarında, çocuk odalarınızda ve mutfağınızda bile kullanabilirsiniz. Çünkü C sehpa standart bir sehpanın bütün işlevlerine sahip olmakla birlikte, ondan daha fazlasını da işlevselliği ve kullanım çeşitliliği ile sunmaktadır. Özellikle birlikte kullanacağınız koltuk takımınızın yerden yüksek olmasına, yani zemine sıfır olmamasına özen göstermenizi tavsiye ederiz. Böylelikle, sehpanızın zemine bitişik ve paralel olan alt ayağı, koltuğun altına girebilecektir. Ayrıca, sehpa yüksekliği, kesinlikle kullanıldığınız oturma gurubundan biraz daha yüksek olmalıdır. Bu C sehpa tasarımının, mobilyalarla yapboz gibi iç içe girebilme mantığına daha uygun olacağı için, tam kullanım avantajı sağlayacaktır.

C Sehpa Çeşitleri Nelerdir?

c sehpa lodaC sehpa LODA mobilya ayrıcalığıyla hem oldukça modern hem de klasik ve Retro tasarımlarıyla karşınızda. Modern tasarımlı C sehpa modellerinde, daha çok abstrakt çizgiler ve cesur dizaynlar öne çıkıyor. Öte yandan Retro C sehpa modellerinde ise, koyu renkler, klasik çizgiler ve alışılmış bir şıklık göze çarpıyor. Evinin kendisini ifade şekillerden biri olduğunu bilen müşterilerimiz, evlerindeki konforlu mobilyaların ve şık tasarımların genel havasına uyacak bir tarzda sehpayı tasarımlarımız arasında daima bulabilirler. Bütün ürünlerimiz gibi, C sehpa çeşitlerimiz de hem şıklık hem de yüksek derece işlevsellik gözetilerek yapılmaktadır. Salonunuzda otururken kolaylıkla yanınıza çekebileceğiniz bu C Sehpa modellerinin üzeri, sıcak içeceğinizi koyabileceğiniz, yemeğini yiyebileceğiniz hatta yarım kalan kitabınıza da ev sahipliği edebilecek kadar geniştir.

C Sehpa Çeşitlerinin Avantajları Nelerdir

c sehpa kullanımC sehpa çeşitlerimiz, yukarıda kısaca bahsettiğimiz gibi, birçok yönden çeşitli kullanım avantajlarına sahiptirler. Öncelikle oldukça az yer kaplamaları açısından müşterilerimiz tarafından sıkça tercih edilirken, kullanıcıları tarafından da tavsiye edilir. Bir başka özelliği de standart sehpalar gibi koltuğun uzağında durmasına gerek olmamasıdır. Koltuğa gerçek anlamıyla uyumlu olmayan ve biraz uzakta duran sehpalar, öncelikle kullanım için eğilmeyi gerektirdiği için kendilerinden beklenen konforu sunamamaktadırlar. Aynı şekilde, salonun ferahlığını vurgulaması beklenen orta alanda fazladan yer kaplayan standart sehpaların aksine, C sehpalar pratikte koltukla iç içe kullanılabildikleri için çok daha az yer kaplamaktadırlar. Eğer evinizde küçük yaşta çocuğunuz ya da çocuklarınız varsa, sıklıkla çocuklu misafirler ağırlıyorsanız, hareketli ve afacan bir evcil hayvan dostunuzla yaşıyorsanız ya da kendiniz yerinde duramayan birisiyseniz, C sehpa çeşitlerimiz size çok daha güvenli bir kullanım olanağı sunacaktır. Kolayca devrilmeyen yapılar ve koltuğa geçirilebilen sistemleri, riskli hareketlere karşı standart sandalyelere göre oldukça yüksek oranda koruma sağlar.

C Sehpa İle Keyfine Varabileceğiniz Birkaç Durum

c sehpa kullanım alanları

Arkadaşlarınızı ağırladığınız keyifli bir akşam hayal edin. Güzel bir müzik eşliğinde, keyifli bir sohbetin yanında yemek üzere hazırladığınız atıştırmalıkları koltuğunuzun üzerine koymak istemezsiniz. Herhangi bir ani harekette, oturup kalktığınız her anda kolayca devrilebilirler. Hem koltuğunuz hem de akşamınız mahvolabilir. Ancak koltuğunuzun iki yanına ya da tam ortasına yerleştireceğiniz bir C Sehpa tüm sorunlarınıza çözüm olabilir. Veya sizin için özel olan biriyle geçireceğiniz bir akşamda, birlikte güzel bir film izlerken, aynı zamanda içeceklerini yudumlamayı hem konforlu hem de keyifli bir hale getirebilirsiniz. Çocuğunuzla karşılıklı koltukta boyama yapmak, küçük evler kurmak, arabaları yerleştirip park etme ya da yarıştırma oyunu oynamak için de bu sehpalar çok işlevsel olacaktır. Bazen günün yorgunluğunu, iş yerinizdeki dolu dolu geçen bir akşamüstünün stresini üzerinizden atamadığınızda, bilgisayarınızda vakit geçirmek için, ya da yarım kalan işlerinizi tamamlamak için her zaman çalışma masanıza geçemeyebilirsiniz. C Sehpa tasarımları sayesinde, koltuğunuzun konforunda aynı kalitede bir çalışma alanı sağlayabilirsiniz. Son olarak evinizin temasını güçlendirmek için de C Sehpa çeşitlerinden faydalanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi, özenle dekore edilen ve ince bir zevke sahip olduğu ilk bakışta belli olan her evin bir teması vardır. Bu temalar genellikle Modern / fütüristik ya da Retro / klasik olarak ikiye ayrılır. LODA mobilyanın online sitesinde bu iki türe ait de birbirinden zevkli birçok tasarıma ulaşabileceğiniz gibi, bu tasarımları kolaylıkla uygun aksesuarlarla da tamamlayarak tarzınızı vurgulayabilirsiniz.C Sehpalar bu konuda belirgin çizgileri ve ait oldukları tasarımları ön plana çıkaran ince işçilikleriyle seçimlerinize yardımcı olacaktır. Özgün ve kaliteli ürünlerimiz sayesinde, hem evinizin kimliğini ön plana çıkarabilecek hem de bütünlüklü ve tamamlanmış tarzınızla evinizde kendinizi bir kez daha ifade etme olanağı bulabileceksiniz. Canlı ya da pastel renklerle gerek zıtlıkları kullanarak bu işlevsel aksesuarı ön plana çıkabilir gerekse onu özenle hazırladığınız uyumlu yuvanızın bir parçası yapabilirsiniz. Evine önem veren ve dekorasyonuna kendi karakterinin imzasını atmak isteyen herkesi LODA mobilyaya bekleriz. C sehpalar konusunda daha fazla bilgi edinmek ya da ürünlerimizi yakından incelemek isterseniz, kataloglarımıza göz atabilir ya da web sitemiz üzerinden bizimle iletişim kurabilirsiniz.