İLHAM VEREN TASARIM YATAK ODALARI

Uzun ve yorucu bir günün sonunda sizi ferahlığı, konforu ve huzuru ile dinlendirecek bir yatak odasına asla hayır diyemezsiniz. Şık, işlevsel ve sizi yansıtan  pek çok farklı tarzda özel olarak hazırlanırken bu yatak odası takımları ile yapılacak dekorasyon seçimleri de oldukça fazla. Aksesuar, aydınlatma, işlevsellik gibi farklı unsurları başarılı bir şekilde bir araya getiren tasarım yatak odaları her zaman ihtiyaçlarından fazlasına cevap verecek detayları ile dikkatinizi çekecek. 

minimal yatak odası takımı

Büyüleyici ve Sade

Manzarası olan, tamamen camdan bir duvar detayı bulunan yatak odalarına bir yer yatağı atsanız bile harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu yatak odası çok daha fazlasını sunmayı başaran tasarımlardan birisine sahip. Tasarım yatak odaları sahip oldukları zengin dokular ve temiz çizgiler ile dikkat çekerken bu tasarımda sıcak çizgiler, düzenli yüzeyler ve yumuşak dokular da oldukça ön planda. Odanın görüntüsünü tamamen farklı bir seviyeye taşıyan şömine detayı da oldukça hoş ve etkileyici bir dinlenme alanına sahip olmanızı sağlıyor. 

tasarım yatak odası

Minimal Dekorasyon, Maksimum Konfor 

Tasarım yatak odaları son dönemlerde minimal çizgilerle oldukça dikkat çekici görünümlere sahip oluyor. Minimalizmin sunduğu konfor, sadelik ve basitlik özellikle insanların dinlemek için tercih ettikleri yatak odalarında etkili çözümler sunuyor. Geniş bir yatak odası, çok az eşya ve büyük bir tablo ihtiyacınız olanlardan fazlasını sunarken aynı zamanda kendine has bir tarzı dekorasyonda kullanmanıza yardımcı olacak. 

led ışıklı yatak başlığıAydınlatma ile Tamamlayan

Pek çok yaşam alanında olduğu gibi yatak odalarında da aydınlatma çok önemlidir. Doğru bir aydınlatma dinlenmek, kitap okumak, çalışmak, sohbet etmek ya da oyalanmak için yeterince konforlu zamana sahip olmanızda yardımcı olur. Dekorasyonda doğru ışıklandırmayı seçtiğiniz zaman elde edeceğiniz sonucun etkisine zaman zaman siz bile inanamayabilirsiniz. 

sarı başlıklı yatak

Doğanın İzlerini Yansıtın 

Tasarım yatak odaları görüntüsü ile olduğu kadar enerjisi ile de dikkat çeker. Yatak odanızın tarzı ne olursa olsun mutlaka konforlu ve huzurlu bir dekorasyonu olmalıdır. Yatak odalarında canlı bitki kullanımı bitkilerin geceleri oksijenli solunum yapmaları ile çok sık tercih edilmez. Ancak havalandırma açısından rahat bir yatak odasında ortamın enerjisine daha yumuşak ve keyifli bir seviyeye getirmek için rahatlıkla bitki kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar havalandırmaya önem vermeniz ve bitki sayısını az tutmanızdır. 

klasik yatak odası takımıKlasikten Vazgeçmeyenler

Klasik mobilyalar her zaman eski veya döküntü gözükmek zorunda değildir. Eğer doğru parçaları seçip bir araya getirirseniz uzun yıllar boyunca hiç eskimeyecek bir yatak odası dekorasyonuna sahip olabilirsiniz. Dekorasyonda akımlar çok sık değişse de klasik tarz her zaman hakimiyetini korur. Bu nedenle doğru seçilmiş klasik mobilyaların yer aldığı tasarım yatak odaları uzun süre ufak değişiklikler ile kullanabileceğiniz alanlardır. 

yatak odası şifonyeri ve tabure

İşlevsel Çözümler

Tasarım yatak odaları, dinlenme ve yenilenme zamanlarınızı geçirdiğiniz alanların daha konforlu ve işlevsel olduğu çözümler sunar. Yüksek uyku kalitesi ve konforlu bir dinlenme yatak odalarının vazgeçilmezi olsa da siz odanızda kitap okumak, dinlenmek, sohbet etmek gibi aktivitelere de yer vermek isteyebilirsiniz. Bu nedenle özellikle alan açısından sorununuz yoksa berjer takımı, uzanma koltuğu ya da ayak uzatma koltuğu gibi alternatifler arasından seçim yaparak hoş bir alan yaratabilirsiniz. 

Bölünmüş Alanlar

Yatak odalarını kullanmanın birden farklı yöntemi vardır. Eğer alanınız genişse alçıdan duvarlar ile uyku alanı ve giyinme alanı gibi iki farklı işlev için kullanılan bölmeler arasında net bir ayrım yapabilirsiniz. Kısa süreli çalışmalarınız, kişisel evrak işleriniz için yatak odanızda ufak bir alan ayırmak istiyorsanız da uyku ve çalışma kavramlarını birbirlerine karıştırmamak için bu tür çözümlerden rahatlıkla faydalanabilirsiniz