DEKORASYONDA KÖŞE KOLTUK KULLANIMI

Dekorasyonda Köşe Koltuk Kullanımı

Çağdaş yaşam alanlarının vazgeçilmez tasarımları arasında yer alan köşe koltuklar, doğaları gereği modeli, rengi ve yapısı ne olursa olsun iç mekana şık bir hava katıyor. Modüler özelliği sayesinde dekorasyonda özgürlük alanı sunuyor, küçülen yaşam alanları için ferah ve geniş bir görünüm sağlıyor.
 Çeşit çeşit modelleriyle her eve kolaylıkla uyum sağlayan köşe koltuklar küçük olarak tasarlansa bile yeteri kadar oturma alanı sağladığından şıklığı fonksiyonellikle buluşturabiliyor. İşte, köşe koltukları bir yıldıza dönüştüren en önemli özelliği bu… Ancak köşe koltukların kullanımı kolay olsa da birkaç küçük ipucuyla ev stilini daha güçlü hale getirmek ve dekorasyonun merkezinde yer alan köşe koltuklarına karakter kazandırmak mümkün.

Evinizin Odak Noktasını Belirleyin

Capella Köşe Koltuk Evinizin Odak Noktası İçin Doğru Tercih

Salonların ilk dikkat çeken parçaları koltuk takımları olsa da doğru konumlandırılmadıklarında bu durum tam tersine dönebilir. Bazı köşe koltuklar, odalara kolayca yerleşirken bazı ürünlerin nereye konumlandırılacağını bulmak çok zor olabilir. Tam bu noktada evinizin odak noktasını bulmanız gerekir. Odak noktasını doğru belirlediğinizde büyük veya küçük fark etmeksizin köşe koltuklarınız hem sizin hem de misafirleriniz için büyüleyici olabilir. 

Sadeliği Güçlü Bir Kimliğe Dönüştürün

Comodo Köşe Takımı Sade Görünümünü Şık Ahşap Ayaklar ve Renkli Puflar İle Tamamlıyor

Modern dekorasyonun en önemli parçalarından biri olan köşe koltuklar ile yalın ama güçlü bir stil yaratmak için doğru tasarımları seçmek çok önemli. Eğer küçük bir eviniz varsa mutlaka daha ince ve yumuşak hatlara sahip köşe koltuklarını seçmeli ancak bir berjer veya puf ile stilinizi tamamlamalısınız. Tarzınız sade olabilir ancak doğru parçalarla ve aksesuarlarla sadeliği güçlü bir kimliğe dönüştürebilirsiniz.

Büyük Tasarımlar İle Evinizin Yıldızını Belirleyin

Capella Köşe Koltuk Geniş Salonunuz İçin Çok Şık Ve Dekoratif Bir Tercih

Küçük mekanlar için minimal formlar ön plana çıksa da büyük yaşam alanları için geniş ve modüler tasarımlar sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle de rahatlığı ve konforu estetik bir görünümden ayrı düşünmeyen kişiler için iddialı tasarımlar ön plana çıkıyor. Salonun büyük bir kısmına yerleşen köşe koltuklar tüm aileyi buluşturan rahat bir alana dönüşürken kalabalık misafirler için de büyük bir kolaylık sağlıyor.

 Eğer büyük geniş ölçülere sahip bir köşe koltuk almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı küçük noktalar var. Bunların başında rengi geliyor. Renklerin ev içindeki uyumu çok önemli olduğundan doğru tonları bulmak için iyi bir tercih yapılmalıdır. Eğer iddialı bir renk seçiyorsanız ki, mutlaka halı, perde, berjer, orta sehpa gibi parçalarda daha kontrollü olmalısınız. Diğer bir önemli nokta ise tamamlayıcı aksesuarların nasıl kullanılacağıdır. Bu noktada devreye orta sehpalar giriyor. Ev stilinize uygun köşe koltuk ile uyumlu şık bir orta sehpa kullanabilirsiniz. Aynı zamanda köşe koltuğunuzun konforunu arttırmak içinse kırlent ve yastıkları tercih edebilirsiniz.