EVİNİZİ KIŞA HAZIRLAYIN

Evinizi Kışa Hazırlayın

Doğanın değişim izleri yaşam alanlarında da kendini gösteriyor. Tabiatın kabuk değiştirmesiyle birlikte kış esintileri evlerin ruhuna ve enerjisine işliyor. Elegan yorumlar dekorasyonda başrolü oynarken ahşap ve mermer kullanımı da giderek yaygınlaşıyor. Evin atmosferine sıcaklık ve kimlik kazandıran doğal parçalar, ev stilinin belirleyici aktörleri arasında yer alıyor. Sonbaharın geride kaldığı şu günlerde kış mevsiminin etkilerini renklerle de görmek mümkün. Kış mevsiminin soğukluğunu unutturacak sıcak tonlar yaşam alanlarındaki aidiyet duygusu da pekiştiriyor. Eğer siz de evinizi kışa hazırlamak istiyorsanız aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

Doğanın Armağanı Mermerler

Mermerin Karakteristik Dokusunu Sunan Dali Konsol

Geçmişi milyonlarca yıla dayanan mermer, mobilyalarda devrim yarattı ve son 5 yıla damgasını vurdu. Öyle ki, en feminen tasarımlarda bile mermerin göz alıcı etkisini görmek mümkün. Karakteristik dokusuyla tasarıma farklı bir boyut kazandıran mermer, modern ya da klasik ev stiline kolayca uyum sağlıyor. Evin diğer parçalarıyla da ahenk yakalayan mermerin en önemli özelliği ise dekorasyonda özgürlük sunması... 

Ahşap Görüntüsüyle Sıcak Bir Atmosfer

Sır Şifonyer İle Sıcak Ahşap Görünüm

Loft dekorasyon anlayışının giderek yaygınlaşmasıyla birlikte birçok koleksiyonda doğal ahşap görüntüsünün korunduğu tasarımlar görmek mümkün. Doğallığın ön planda tutulduğu, rüstik ve loft stilin benimsendiği evlerin vazgeçilmezi olan ahşaplar, kış ayları için muhteşem bir görsellik sunuyor. Yaşam alanları için yaratılan sıcak görünümü güçlendiren ahşap tasarımlar özellikle de tamamlayıcı aksesuarlarda kullanıldığında ölçülü bir şıklık sağlıyor. Yemek odası, yatak odası TV üniteleri ve koltuk gibi birçok üründe tercih edebileceğiniz ahşap ürünler ile kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Eğer evinizde sıcak ve huzurlu bir ortam yaratmak istiyorsanız ham ahşap görünümlü aydınlatmaları da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Işığın rahatlatıcı etkisi ve ahşabın elegan dokusu ile masalsı bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Kadifenin Kusursuz Asaleti

Asil Kadife Kumaş Seçenekleri İle Bug Koltuk

Kadifenin yumuşak ve pürüzsüz etkisi ev stilinde ihtişam sevenler için çok iyi bir seçenek sunuyor. Kadifenin yumuşak ve parlak etkisi geçmişin ihtişamlı ruhunu evlere taşıyor. Üstelik sadece bir kış trendi olarak kalmıyor, zamansız bir yaşam alanı yaratmanızı sağlıyor. Kadifeyi kimi zaman koltuklarda kimi zamanda tamamlayıcı aksesuarlarda kullanabilir, vintage bir görünüm yaratabilirsiniz. Eğer aradığınız daha modern bir görünümse kadifeye minimal yorum getiren tasarımlarla sıra dışı ve cesur bir ev stili oluşturabilirsiniz.