Evinizi Yaza Hazırlayın

EVİNİZİ YAZA HAZIRLAYIN

Doğanın türlü renklere büründüğü yaz mevsiminin enerjisini yaşam alanlarına taşımanın tam zamanı. Ev dekorasyonunda yapacağınız küçük dokunuşlarla hem kendinizin hem de evinizin modunu yükseltebilir, atmosferini değiştirebilirsiniz. Bu noktada, rengarenk mobilyalar ve aksesuarlar ile ev stilini karakterize eden noktalarda küçük değişiklikler yapabilirsiniz.

Tabiatın renklerine yer açın

Renkler, ev dekorasyonunda belirleyicidir. Hem evin genel atmosferini etkiler hem kimliğini ortaya çıkartır. Dolayısıyla seçilecek her rengin dekorasyonda bir karşılığı vardır. Bu noktada evinizde yaz coşkusunu yaşamak istiyorsanız doğanın ilham veren renkleriyle yazı evinize getirebilirsiniz. Bunun için yeşilleri, pembeleri ve daha birçok canlı rengi dengeli bir şekilde kullanabilir, perde ve yastıklarla mobilyalarınızın görünümünü zenginleştirebilirsiniz. Özellikle de floral desenleri tercih edebilir, canlı renklerin enerjisinden yararlanabilirsiniz. 

Capella Yemek Odası

Ahşap mobilyalar tercih edin

Doğanın en özel armağanı ahşap materyaller, hem kış hem de yaz dekorasyonunun olmazsa olmaz parçasıdır. Son zamanlarda doğallık ve sadelik akımıyla ön plana çıkan ahşap, klasik mobilyalardan moderne, minimalist yaklaşımlardan maksimalist akımlara kadar her yerde sıklıkla kullanılıyor. Özellikle açık renkli ahşap mobilyalar özlenilen yazlık evler havasını başarıyla veriyor. Aynı zamanda parlak masif ahşap görünümü ise çok daha rüstik bir hava yaratarak yaz enerjisini iyice hissettiriyor.

Capella Orta Sehpa

Taze çiçeklerle süslenen sehpalar

Orta sehpalar, yan ve c sehpalar… Fark yaratan ve ilham veren bir stil anlayışına imza atmak içinse sandığınızdan çok daha fazla rol üstleniyor. Kreatif dokunuşlarla farklı bir kimlik kazanan sehpalar, evlerde şaşırtıcı sonuçlar yaratabilir. Her ne kadar işlevsel özellikleriyle ön plana çıksa da estetik yönüyle de yaşam alanlarına karakter katan sehpalar, evlerin odak noktası olmayı başarıyor. Bu noktada sehpalarınızı yaza hazırlamak için taze çiçeklerle süsleyebilir, ferah kokan mumlarla görünümünü zenginleştirebilirsiniz.