Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

YEMEK ODASI DEKORASYONU NASIL OLMALI?

Tüm aileyi bir araya getiren, kalabalık davetlere eşlik eden yemek odaları, ev dekorasyonunda önemli bir etkiye sahiptir. Dolayısıyla hem sizi hem de misafirlerinizi mutlu edecek bir ortam yaratmalı, konfor ve şıklığı bir arada kullanmalısınız.

İlk olarak uygun bir alan seçin

Yemek odası dekorasyonunun ilk adımı uygun bir alan seçmektir. Eğer evinizde yemek odası için salonun içinde uygun bir alan varsa mobilyalarınızı buraya yerleştirebilirsiniz. Alan seçimini bu kadar önemli kılansa tasarımından renk tercihine ve eşyaların yerleştirilme stiline kadar tüm bu adımların mekana göre dekore edilmesidir Eğer evdeki alan doğru değerlendirilmezse sonuç hayal kırıklığı yaratabilir.

 Geniş iç mekanda dekorasyon yapmak nispeten daha kolaydır ancak günümüzde zenginleşen ürün yelpazesi küçük iç mekanlar için de uygun çözümler sunuyor ve başarılı sonuçlar alınmasını sağlıyor. Burada önemli olan nokta doğru mobilyayı seçebilmek ve dengeli bir uyum yakalamaktır.

Bug Yemek Odası

Mobilyalarınızı hem kendi zevkinize hem de evin dekorasyonuna göre seçin

Yemek odalarında tercih edilecek ürünler, evin genel atmosferi ile uyumlu olmalıdır. Eğer bir odanızı sadece yemek odası için ayırdıysanız masa ve sandalye dışında konsol, vitrin ve büfe gibi ürünlerde tercih edebilirsiniz. Ayrıca dolap gibi olmayan daha kısa ve geniş konsollar modern bir görünüm yakalamak için harika olacaktır.

Ürün yerleşimi nasıl olmalı

Mobilyaları yerleştirirken ilk önce en büyük ürünlerden başlamalısınız. Bu noktada ilk tercihiniz masa olmalıdır. Masanızı ortaya konumlandırabileceğiniz gibi odanın köşesine de yerleştirebilirsiniz. Eğer odanın içinde bir pencere varsa masanızı önüne koyabilirsiniz. Bu çok daha ferah bir görünüm sağlayacaktır. Eğer masanızı ortaya koyacaksanız, konsol veya büfeyle aynı hizada olmasına dikkat etmelisiniz.

Eva Yemek Odası

Renklerde nelere dikkat edilmeli?

Eğer iddialı görünümlerden hoşlanıyorsanız turuncular, morlar, şarap rengi ve tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak daha ferah bir görünüm yaratmak istiyorsanız bu durumda daha açık renklere yönelmelisiniz. Bunun içinse rose metal ve ahşabın ön planda olduğu tasarımları tercih edebilirsiniz.