CHESTER KOLTUK NEDİR? CHESTER KOLTUK MODELLERİ

Yaklaşık olarak 400 yıllık köklü ve özel bir geçmişe sahip olan chester koltuk modelleri, günümüzde hala dekorasyonun önemli bir parçası olmayı başarıyor. Herkesin ilgisini çekebilecek şıklığa ve konfora aynı anda sahip olabilen ender koltuk modelleri arasında yer alan chester koltuk modelleri ile yaşam alanlarınızı farklılaştırabilir, çalışma alanlarınız için şık çözümler üretebilirsiniz.

Düz renkleri, yumuşak dokuları ve kendine has detayları ile dikkat çeken chester koltuk modelleri tekli, ikili ve üçlü seçenekleriyle yaşam alanlarında kolayca tercih edilebiliyor. Modern, retro ve geleneksel dekorasyonda kullanılabilen koltuk modellerinin farklı kullanım alanları yeni bir dekorasyon arayışı içinde olanlara ilham veriyor. 1700?lü yıllardan beri dekorasyonda kullanılan bu koltuk modellerini çalışma odalarında, salonlarda, ofislerde ya da bekleme salonlarında tercih etmeniz mümkün. Farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilmesinin yanı sıra farklılaştırılan tasarımları ile istediğiniz her tarzda dekorasyona uyum sağlayabilen bu kanepe ve koltuk modelleri sayesinde yaşam alanlarınıza ihtiyacınız olan dokunuşu rahatlıkla yapabilecekseniz.

oturma odasında chester koltuk ve 2 tekli koltuk

Orijinal ve İkonik Chester Koltuk Tasarımı

Chesterfield kanepenin tasarımcısı 4. Earl Chesterfield olarak bilinmektedir. Bu modelin tasarım detaylarında konfor, asalet, şıklık ve resmiyet başarılı bir şekilde vurgulanmaktadır. Tasarımın dikkat çekici olmasını sağlayan kapitone dikiş detayları ve zımba düğmeler günümüzde popülerliğini korumaya devam ediyor. İngiltere?den çıkış yapan ve tüm dünyanın beğenisini kazanan koltuk tasarımı günümüzdeki popülerliği ile tüm yaşam alanlarında dikkat çekici dekorasyon çözümleri elde edilmesinde yardımcı oluyor. 

Günümüzden yaklaşık 400 yıl önce yapılan bu harikan koltuk modelinin ikonik tasarımında deri kullanılmıştır. Koyu kahverengi, kızıl kahve ve siyah renklerinde tasarlanan chester koltuk modelleri kapitone dikiş detayları ile tamamlanır. Bu tasarımın çıkışında toplumun belirli bir kesimi hedef alınsa da tasarımın şıklığı ve popülerliği yıllar içerisinde yaygınlaşmasına neden olmuştur. Uzun yıllardır dikkat çekici bir şekilde dekorasyonda kullanılan chester koltuk modelleri günümüzde derinin yanı sıra kadife ve  nubuk gibi farklı döşemelik kumaşlar tercih edilmektedir. Tasarım çizgilerinde ufak değişimler olsa da kapitone detaylar, zımba düğmeler ve kavisli kol tasarımı günümüzde hala en popüler chester koltuk tasarımı olarak kullanılmaktadır. 

Chester Koltuk Modelleri ve Farklı Yorumları

Chester koltuk modelleri benzersiz tasarımları ile dikkat çekerken farklı tasarımcıların birbirinden farklı yorumları ile yaşam alanlarınıza şıklık katacak. 

Modern Çizgilere Sahip Tasarımlar

Mindersiz olarak kullanılan chester kanepe modelleri hem canlı renkleri hem de yumuşak dokuları ile yenilikçi ve modern bir kullanım sunuyor. Klasikleşmiş Chester modelleri yerine daha minimal ve modern çizgilere sahip olan ürünleri tercih ederseniz dekorasyonunuza uygun farklı çözümler üretebilirsiniz. Geçmişin ihtişamını günümüzün konforu ile birleştiren modern çizgilere sahip chester koltuk modelleri ile dekorasyonda farklılık yaratabilirsiniz.

açık saks mavi chester ve hardal saırıs yastık

Ekoseli Desenleri Kullanmaktan Çekinmeyin 

Tekli koltuk formunda olan chester koltuk modellerini ana tasarım kaynağından farklı olarak düz yerine ekoseli döşeme ile kullanabilirsiniz. Bu sayede daha şık ve dikkat çekici bir parçaya sahip olursunuz. Dekorasyonda chester modelleri genellikle takım olarak değil tek parça olarak tercih edilir. Ancak farklı kumaşların kullanıldığı kanepe modellerini bir arada kullanabilirsiniz. Ekose desenli bir chester koltuğu düz renkli koltuklarla kombinleyebileceğiniz gibi dilerseniz düz renkli koltuk modellerinde ekoseli kırlentler kullanarak hoş bir hava elde edebilirsiniz.

ekoseli kumaştan chester koltuk modeli

Bir Arada Kullanın 

Chester koltuk modelleri berjer, ikili ve üçlü kanepe tasarımları ile beğeninize sunuluyor. Bu mobilyalar oldukça iddialı parçalar olduğu için kullanımda detaylara dikkat edilmesi gerekiyor. İki adet chester kanepeyi karşılıklı kullanarak geniş salonlarda ayrı bir oturma alanı yaratabilirsiniz. Bu kullanımda kanepelerin arasında mermer bir sehpa tercih ettiğiniz zaman özelleştirilmiş alanınız çok daha şık ve dikkat çekici gözükür.

Okuma Alanlarına Farklı Bir Dokunuş 

Chester koltuk modellerini okuma alanı yaratmak için rahatlıkla kullanabilir. Duvardan duvara kitaplıkların bulunduğu bir odanın ortasında chester kanepe ya da tekli koltuk çeşitlerini kullanarak oldukça sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz. Eğer okuma alanı için kanepe tercih edecekseniz ve kitaplıklarınızın tasarımı müsaade ediyorsa orijinal tasarıma yakın seçenekleri kullanmanız her zaman tavsiye edilmektedir.

chester tarzı L koltuk

Efsanevi Deri Tasarım 

Chester koltuk denildiği zaman akla koyu kahverengi derisi ile ihtişamlı görünüme sahip bir tasarım akla gelir. Yaklaşık olarak 400 yıl önce tasarlanan ve ikonik tasarım olarak günümüzde hala popüler olan deri chester koltuk modelleri özellikle çalışma alanları ve ofislerde dikkat çekici bir görünüm elde etmenize yardımcı oluyor. Eğer bu koltuk modellerini ev ortamında kullanmak isterseniz asil ve ciddi duruşunu biraz yumuşatacak hoş bir koltuk battaniyesi kullanabilirsiniz.

kahverengi deri chester koltuk

Kapitone ve Zımba Detaylara Öncelik Verin 

Chesterfield koltuk tasarımlarını öne çıkaran detaylar arasında kapitone dikişler ve zımba düğmeler etkilidir. Bu etkileyici görünüm genellikle kıvrımlı kollar ve yayvan sırt tasarımı ile tamamlanır. Tasarım imzası olarak öne çıkarılan detaylar sofistike bir hava elde etmeye yardımcı olur. Özellikle vintage, retro ve avangart bir stil elde etmek istiyorsanız bu detayların öne çıktığından emin olmalısınız.

chester koltuk, ahşap ayaklı beyaz orta sehpa

Chester Koltuk Modelleri ve Dekorasyon Tarzları 

Chester koltuk modelleri genellikle vintage dekorasyonda tercih edilseler de günümüzde farklı tarzlarda birlikte kullanılabiliyorlar. Bu koltukları avangart, retro, vintage, klasik ve hatta modern dekorasyonda bile kullanmak mümkün. Tamamen orijinal çizgilere sahip olan chester modellerini takım olarak kullanacaksanız yaşam alanınızın ağır, asil ve vintage bir görünümü olacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Daha spor çizgilere sahip tasarımları modern alanlarda tek parça olarak kullanabilirsiniz. Bu size hem şık bir dokunuş hem de modern çizgilerini sadeliğini vurgulayacak bir dokunuş yapma şansı verir. Canlı renklere sahip, ayak kısımları metal olarak tasarlanan koltuk modellerini de retro dekorasyon amacıyla kullanabilirsiniz. Chester koltuk modelleri konforu ve şıklığı başarılı bir şekilde bir araya getirdikleri için çok sık tercih edilen tasarımlardır. Bu nedenle de günümüzde bu ikonik tasarıma yapılan farklı dokunuşları çok sık görmekteyiz. 

Sahra Chester 

Sofistike tasarımı, sunduğu yüksek konforu ve kalitesi ile dikkat çeken Sahra Chester LODA?nın öne çıkan koltuk modellerinden birisi. Tasarıma modern bir dokunuş katan kaz tüyü kareli kumaş, koltuk modelinin modern dekorasyonda rahatlıkla kullanılmasına olanak sağlarken aynı zamanda bu tasarımı vintage ve retro bir tarzda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. İkonik tasarımı ile dikkat çeken Sahra Chester aynı zamanda sahip olduğu konforlu tasarımla yaşam alanlarınızda keyifle vakit geçirmenizi sağlayacak çözümler sunuyor. Koltuk tasarımının sahip olduğu yumuşak hatlar, tasarıma güç katan kolçak ve ayak detayları ile birlikte yaşam alanlarınızda eşsiz bir görünüm elde etmenizi sağlayacak.

gri ekoseli chester koltuk modeli

LODA?nın dikkat çeken tasarımları arasında yer alan Sahra Chester size yaşam alanlarınızda farklılık elde ederken aynı zamanda olağanüstü bir konfora sahip olmanızda yardımcı oluyor. Sofistike detayları, şıklığı ve yumuşak çizgileri ile her alana kolayca uyum sağlayabilen kanepe modeli her zaman popülerliğini koruyacak tasarımı ile size uzun yıllar boyunca severek kullanacağınız bir dekorasyon çözümü elde edebilirsiniz. Sahra Chester her detayı ile size istediğiniz şıklığı ve konforu birlikte sunmanın yanı sıra dekorasyonda kalite elde etmenizi de sağlayacak seçenekler arasında dikkat çekiyor.