Evdeki Küçük Ofis Alanlarında Dekorasyon Fikirleri

Evin en özel bölümlerinden biri hiç kuşkusuz ki çalışma odasıdır. Peki siz de kendi evinizde kusursuz bir küçük ofis alanı kurmak ister miydiniz? Cevabınız evet ise doğru yerdesiniz. Çeşitli adımlara dikkat ederek kendi çalışma ortamınızı oldukça kısa bir zaman içerisinde kurabilir, konsantrasyonunuzu bu şekilde artırabilirsiniz. Ayrıntılara geçelim!

Ofis dekorasyonunun çalışma verimliliğini artırma konusundaki etkisini yadsıyamayız. Bir çalışma alanının düzeni, kişinin işine odaklanarak motivasyonunu tam anlamıyla sağlamasına, çalışma alanını daha da keyifli hale getirmesine yardımcı olabilir. Peki tam olarak neler yapmak gerekecektir? Hep birlikte görelim.

Bir Ofiste Neler Olmalı?

Bir ofiste olması gerekenler az çok bellidir: Çalışma masası, ofis sandalyesi, kitaplık ve molalarda dinlenmek için elbette ki konforlu bir berjer! İşte bu kadar, haydi her birini beraber mercek altına alalım.

Çalışma Masası

amber çalışma masasıÇalışma masası, küçük bir ofis dekorasyonunda son derece etkili eşyalardan biridir. Eğer siz de masadan başka bir yerde hayatta çalışamam diyorsanız tercihiniz konforlu bir çalışma masasından yana olmalıdır. Tasarım harikası bir ürün seçerek çalışma alanınızın konsantrasyonunuzu daha da artırmasını sağlayabileceğinizi de eklemiş olalım.

Ofis Sandalyesi

dali ofis masasıOfis sandalyesi bildiğiniz üzere bir ofisin olmazsa olmazlarındandır. Kendinizi konforlu hissetmenizi sağlayacak bir sandalye seçimi yapmaya özen göstermelisiniz. Arkanıza yaslandığınızda sırtınızı ağrıtmayacak, yüksekliği tamamen ayarlanabilir bir sandalye ile dekorasyon yapmalısınız.

Kitaplık

dali kitaplıkBeyaz renk bir kitaplık ile çalışma odasının havasını değiştirmeniz mümkün. Kitaplarınızın düzenli durmasını sağlayan bu mobilya, aynı zamanda odayı daha derli toplu ve geniş gösterir. Gömme dolap tarzında bir kitaplık da kullanabilirsiniz. Seçim sizindir. Dilerseniz Dali kitaplık modelini dekorasyona dahil ederek harika bir tarz oluşturabilirsiniz.

Yukarıda bahsi geçen ofis dekorasyon ürünleri daima kendinizi rahat hissedeceğiniz bir ortam hazırlamanız konusunda size yardımcı olur.

Renk Seçimi Dikkatli Yapılmalı

Canlı ve açık tonlar tercih edilmeli. Bu şekilde ortam daha büyük ve ferah görünür. Renk seçimi, ofis dekorasyonu konusunda oldukça önemli, bunu atlamamak lazım. Parlak renkler, kişinin enerjisini yükselterek daha istekli çalışmasını sağlar. Pastel tonlar ile de daha sakinleştirici bir ortam yaratılabilir.

Buna bir örnek verecek olursak; sarı rengin enerji artırıcı havasının yanında mavi renk daima sakinleştiricidir. Bununla beraber, ofisin işlevine göre farklı renklerin farklı tesiri olacaktır. Sürekli enerjik kalmanızı gerektiren bir meslek icra ediyorsanız renk tercihiniz her zaman canlandırıcı olanlardan yana kalmalıdır. Unutmayın ki ofis renkleri cıvıl cıvıl haldeyken daha güzel!

Aydınlatma Tercihi En İyi Şekilde Gerçekleştirilmeli

paro aydınlatmaKusursuz bir aydınlatma, ev ofisinizin daha geniş ve ferah görünmesini destekler. Doğal ışığın ofis alanına girmesini sağlamak adına perdeleri açık tutmalı ve olabildiğince doğal ışık alan bir yer seçmelisiniz. Ayrıca ofisinizde kullanmak isteyeceğiniz aydınlatmalar yeterli düzeyde ışık verdiğinde göz sağlığınızı da destekleyecektir.

Doğal ışığı öne çıkarmak adına daima perdeleri açık bırakın. Açık bırakamayacaksanız da beyaz bir tül kullanabilirsiniz. Bu şekilde küçücük bir oda bile olduğundan çok daha büyük görünecektir.

Mobilya Tercihi Son Derece Önemli

Ofis mobilyaları, ofis tasarımının en mühim kısımlarından bir tanesidir. Rahat şekilde çalışabileceğiniz bir çalışma masası ve ofis sandalyesi seçmelisiniz. Bu şekilde verimliliğinizi de en iyi düzeye getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra mobilyaların seçimi, çalışma odasının genel dekorasyon stilini de oluşturmanız konusunda gereklidir.

Ayrıca mobilyaların konumlandırma biçimi de son derece önemlidir. Örneğin; raflar ya da duvar üniteleri bu konuda oldukça işlevsel olacaktır. Daha minimal mobilyalar seçmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Küçük Dokunuşlar Yapın

Ufak dokunuşlarla siz de ev ofisinizi daha da güzelleştirebilirsiniz. Nasıl mı? Bunun için yapmanız gereken şey yapay ya da doğal fark etmeksizin yeşil bitkileri çalışma ortamınıza dahil etmektir. Bunun yanı sıra çubuklu oda kokuları, dekoratif vazo ve heykellere de burada yer verebilirsiniz. Ayrıca tablolar ve resimler de bu konuda size yardımcı olacaktır.

Örneğin odanın daha geniş görünmesi için ayna gibi birçok aksesuarı da dekorasyona dahil edebilirsiniz. Yerleştireceğiniz mesaj içeren motivasyon posterleri de çalışma potansiyelinizi artırmanızı sağlar. Bu tür motivasyon artırıcı objelerle daha hoş küçük ofis tasarımları yapabileceğinizi eklemek isteriz.

Ofis dekorasyon objelerinin tarzınıza en çok uyan versiyonlarını araştırıp bularak çalışma ortamınızı daha hoş hale getirebileceksiniz. Ofis dekorasyon malzemelerinin gücünü bu şekilde görmeye ne dersiniz?

Derinliği Olan Bir Duvar Kağıdı Kullanın

Derinliğe sahip, üç boyutlu gibi görünen duvar kağıtları sayesinde ev ofisinizin olduğundan daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Günümüzde birçok kişi çalışma odası duvarının büyük bir kısmını duvar kağıtları ile süslemektedir. Siz de bu trende ortak olabilirsiniz diye düşünüyoruz.

Siz de içeriğimizde yer alan ofis dekorasyon önerileri ile kusursuz bir çalışma alanı elde edebilirsiniz. Göreceksiniz, çalışma motivasyonunuz artacak ve kendinizi çok daha iyi hissetmeye başlayacaksınız.

Yeri gelmişken ofis duvar renkleri nasıl olmalı sorusunun cevabını da verelim: Renk seçimi tamamen sizin zevklerinize göre değişecektir. Ancak iç karartıcı bir dekorasyon meydana getirmektense tercihiniz daima canlı renklerden yana olsun. Soft bir pembe, yeşil, mavi, turuncu her zaman enerjinizi yüksek tutacaktır. Ofis duvar dekorasyon fikirlerini araştırarak binlerce tasarım incelemeniz de mümkündür.

Siz de birbirinden ilgi çekici ofis mobilyalarını dilediğiniz zaman Loda Mobilya bünyesinde bulabilirsiniz!