KIZLAR VE ERKEKLER İÇİN ÖZEL GENÇ ODASI DEKORASYON ÖNERİLERİ

Genç odası dekorasyonu son yıllarda oldukça önemli bir hal aldı. Eskiden gençlerin ayrı odası olması bile büyük bir lüks olarak kabul edilirken günümüzde her bireyin kendine özel bir odası olması normal bir durum. Genç odası kullanımı arttıkça bu odaların dekorasyonu ile ilgili farklı fikirler de ortaya çıkıyor. Özellikle gençler kendilerini iyi hissedecekleri, hobilerini ya da ilgi alanlarını yansıtan genç odası dekorasyon fikirlerine oldukça sıcak bakıyor. 

Kızlar İçin Genç Odası Dekorasyon Önerileri 

Işıltılı Kızlar 

Bazı insan pırıltılı her eşyadan büyük keyif alır. Eğer sizin kızınız da ışıltılara hayransa ona biraz daha ışıltı verebilirsiniz. Bir duvarı tamamen altın rengi olan ve ışıldayan genç odasını siyah ve beyaz renklerle tamamlamak genç kızların ışıltılı dünyasını başarılı bir şekilde odalarına yansıtmalarına yardımcı oluyor.

simli duvarlı genç kız odası

Farklı Prenses 

Her kız ailesinin gözünde bir prensestir ama her kız prensesleri anımsatan renklerden ve detaylardan hoşlanmayabilir. Duvar kenarında duran yatakları farklı cibinlik tasarımları ile çok daha keyifli bir hale getirmek mümkün. Minik ponponlar, bolca minder ve pastel renkler sade ama prenseslere layık bir oda genç odası dekorasyonu için fazlasıyla yeterli.

rustik genç odası

Aydınlık Fikirler 

Pembenin ve turuncunun enerjisini başarılı bir şekilde yansıtan; oldukça renkli ve aksesuarlı ancak hiç göz yorucu gelmeyen genç odası fikirleri biraz gösterişten hoşlanan genç kızlar için oldukça uygun. Renklerin karmaşası yetişkinleri biraz korkutsa da beyaz ya da krem rengi bir duvarın yumuşatamayacağı renk olmadığını aklınızdan çıkarmamanız gerek.

renkli genç kız odası

Metalin Büyüsü 

Büyüleyici genç kızlar için büyülü bir alan yaratmanız yeterlidir. Onlar geri kalan her detayı kendilerine rahatlıkla uyarlarlar. Pirinç ve pembe renklerin bir araya geldiği genç odası dekorasyonu pek çok genç kızın gözlerini kamaştıracak. Altın renginin en hoş hallerinden birisi olan pirinç tonu ile öne çıkan duvar kağıdı ve pembenin en güzel tonları ile harika bir odanın ortaya çıkmasını sağlıyor.

genç kız odası

Şekerleme Odalar 

Odaya ilk girdiğiniz zaman oldukça temiz, ferah bir genç kız odası görürken yukarı baktığınız anda ne kadar da zevkli bir insanın odasında olduğunu anlamanızı sağlayacak detay elbette özelleştirilmiş bir tavandır. Şeker şeritli tavan detayı genç odası dekorasyonunda fark yaratmak isteyenler için harika bir çözüm sunuyor. Şeker şeritli tavanı şeker renkleri ile desteklediğiniz zaman tüm bu renkleri bir araya getirmek için beyazın asaletini kullanabilirsiniz.

renkli geç kız odası

Hayalleri Destekleyin 

Gençler en çok hayal kurmaktan keyif alır. Bu keyfi alıp genç odası dekorasyonu olarak kullanmak ise gerçekten harika bir fikir olabilir. Pencere önüne yerleştirilen bir bank gençler için keyifli bir kitap okuma alanı, hayal kurma noktası ya da arkadaşlarıyla dedikodu keyfi yapma yeri olabilir. Ne amaçla kullanılırsa kullanılsa bir genç odasında böyle özelleştirilmiş bir alan olması oldukça hoş bir dekorasyon detayı olur. 

cibinlikli genç kız odası

Minik Balerinler

Pek çok aile çocuklarının küçük yaştan itibaren dans ya da spor gibi alanlarda eğitim almasını ister. Bale yapma konusunda hevesli olan kızların bu hevesini genç odası dekorasyon çalışması için değerlendirmek harika bir fikir. Güzel bir ayna ve aynanın tam önünde bale barı koyarak keyifli bir çalışma alanı yaratmak mümkün. 

yatağında yatan kız balerin nevresim takımı

Erkekler İçin Genç Odası Dekorasyon Önerileri 

Eğlenceye Yer Açın 

Başarılı bir genç odası dekorasyon çalışması sadece keyifli bir uyku ve verimli bir çalışma alanı sunmaz. Odanın sahibinin isteklerine ve ilgilerine hitap edecek bir alan olmazsa her açıdan verimsiz bir odaya sahip olursunuz. Spor yapmaktan keyif alan gençler için birkaç spor gerecinin yer aldığı bir oda tasarımı dekorasyonda oldukça başarılı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

lacivert ve beyaz tonlarda erkek genç odası

Uzun Zaman Önce Çok Çok Uzak Bir Galakside 

Her insan bir filme, müzik grubuna ya da spor takımına karşı hayranlık duyabilir. Böyle bir hayranlık varsa mutlaka genç odası dekorasyon çalışması yaparken değerlendirmek iyi bir fikir olacaktır. Star Wars son dönemlerin en popüler filmlerinden birisi olarak genç odası dekorasyonu için oldukça fazla fikir veren bir seçenek olabilir. 

galaksi duvar kağıdı ve genç odası takımı ile süslenmiş oda

Dünyanın Dışında 

Çocukların ve gençlerin uzaya ilgisinin olması oldukça yaygındır. Gökyüzünü keşfetmekten keyif alan bir genç için yaldızlarla süslenmiş bir genç odası dekorasyonu oldukça doğru bir seçim olacaktır. Güzel bir mavi tonu ve hoş bir ışıklandırma ile keyifli bir oda oluşturmak mümkün.

Manzaralı Odalar 

Genç odası dekorasyonu asla tek tip olmak zorunda değil. Dekorasyonda farklılık arıyorsanız duvarlar size oldukça geniş bir seçim şansı verir. Farklı duvar kağıtları ile gençlerin ilgisini çekecek dokunuşlar yaratmak oldukça kolay. 

manzarali erkek genç odası takımı

Enerjisi Yüksek Fikirler 

Dekorasyonda oda sahibinin önceliklerini ve isteklerini ön planda tutmak her zaman önemlidir. Enerjisi yüksek çocuklar ve gençler için keyifli bir alan yaratmak genç odası dekorasyon çalışması yaparken size başarı getirecek adımlardan birisidir. Erkek odalarında mavi her zaman ilk akla gelen renk olsa da bu dingin ve huzurlu rengi sarı, yeşil ya da turuncu gibi enerjisi yüksek renklerle bir arada kullanabilirsiniz.

eğlenceli çocuk odası

Karanlık Alanlar 

Bazen gençler kendi yaşam alanlarında biraz karanlık isterler ve aileler de bu duruma şiddetle karşı çıkar. Aslında koyu renklerin hakim olduğu, herkesi mutlu edecek bir genç odası dekorasyonu elde etmek mümkündür. Nötr bir renk olan gri ile boyanmış duvarlar, antrasit ağırlıklı mobilyalar ve aksesuarlar tam olarak oda sahibinin istediği karanlığı sağlarken hardal sarısı birkaç aksesuar ile odanın aydınlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Zamansız ve Cinsiyetsiz 

Ebeveynler genç odası dekorasyon fikirlerini incelerken klasikleşen renk seçimlerinden uzaklaşmak ve cinsiyetsiz bir alan yaratmak isteyebilirler. Bu noktada dekorasyon için toplumsal cinsiyet renklerinden uzaklaşmak iyi bir fikir olabilir. Yeşil, sarı, turuncu gibi renkler cinsiyetten bağımsız olan ve dekorasyonda rahatlıkla kullanabileceğiniz enerjik renklerdir. Bu tür renklerin ağırlıklı olduğu bir alanda özellikle aynı odayı paylaşan iki çocuk varsa ikisine de eşit uzaklıkta bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. 

Ferah ve Şık 

Gençlerin ilgi alanları ve ihtiyaçları sınırsızdır. Spor yapmak, oyun oynamak, ders çalışmak, film izlemek gibi pek çok farklı uğraşı tek bir alanda gerçekleştirmek zoru olabilir. Bunu sağlamak için ferah bir genç odası dekorasyon çalışmasında oldukça verimli sonuçlar almanızı sağlayabilir. Bilgisayar, oyun konsolu ve spor malzemeleri için özelleştirilmiş alanlar hem daha derli toplu bir görünüm ortaya çıkarır hem de oda sahibinin tüm ihtiyaçlarını başarılı bir şekilde bir araya getirerek kapsamlı çözümler sunar.