Modern Ayna Dekorasyon Fikirleri: Dairenizi Nasıl Daha İyi Yansıtabilirsiniz?

Ev dekorasyonunda aynalar yalnızca yansıtıcı bir obje olmaktan çok daha fazlasıdır. Doğru biçimde kullanıldığı zaman, her eve derinlik ve ruh katan bir eşyadır. Ayna dekorasyon fikirleri sayesinde ev tasarımına modern bir dokunuş yapabilirsiniz. Bu parça, evin her yerine konabilir. Önemli olan ise daima farklı düşüncelere açık olmak ve en iyi görüneceği yerde konumlandırmaktır.

Aynalarla Kusursuz Bir Odak Noktası Yaratın

capellaAynaları olması gerektiğinden farklı bir şekilde kullanarak ilgi çekici bir tarz benimseyebilir, birbirinden özel odak noktaları yaratabilirsiniz. Bunun için bu eşyayı doğru biçimde yerleştirmelisiniz. Her zaman odanın en iyi manzarasını yansıtmak durumundadır, yerleştirilmesi bu yüzden son derece önemlidir. Örnek verecek olursak; pencere karşısına denk gelecek biçimde konumlandırılabilir. Böylelikle dışarıdan gelen doğal ışığı yansıtır ve odanın içi daha aydınlık bir ambiyansa kavuşur. Özellikle salon ayna dekorasyon konusunda bu yönteme başvurabilirsiniz.

Loda Mobilya’nın benzersiz ayna modelleri arasından da dekorasyona en uygun modeli dilediğiniz zaman seçebilirsiniz.

Farklı Formda Aynalar ile Bambaşka Bir Etki Yakalayın

tag aynaOval, dikdörtgen, yuvarlak ve diğer geometrik şekillerdeki aynaların kullanımı sayesinde mekana bambaşka bir hava kazandırmanız mümkündür. Ortama yumuşak bir dokunuş katmak için dilerseniz yuvarlak olanlarından da kullanabilirsiniz. Böylelikle sıcacık, samimi ve davetkar bir ortam yaratırsınız.

Hem dairesel hem de büyük bir ayna kullandığınızda ise oda daha geniş görünecektir. Aynı zamanda da minimalist bir tarza uygun dekorasyon yapmış olacaksınız. İlginç bir vurgu yaratmak bu şekilde mümkün hale gelecektir. Oval biçime sahip olanlar ise çoğunlukla klasik tarzda dekore edilen evlerde kullanılmaktadır.

Evinizde nostaljik tınılar barındırmak istiyorsanız, yani vintage dekorasyon hoşunuza gidiyorsa duvara asacağınız ufak bir oval ayna ile bunu en iyi şekilde sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra oval modellerin yansıtma açısı, yüzü iyi biçimde yansıtacağından ötürü makyaj yaparken de rahatlıkla kullanılabilir. Dilerseniz Tag ayna modelini inceleyebilirsiniz.

Modern Ayna Çerçevesi Stillerini Kullanın

ambee konsol aynasıGünümüzün en popüler modeli, kalın çerçeveli olanlardır. Bunun temel nedeni ise bu türdekilerin daha modern ayrıntılar içermesidir. Kalın bir çerçeve daima klasik bir şıklık sunacaktır. Risksiz bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız tercih hakkınızı bu yönde kullanmanızı tavsiye ederiz. İnce çerçeveli olanlara da muhakkak bir şans vermelisiniz. Özellikle antre boy ayna dekorasyonu yapacağınız zaman işinize yarayacak olan çeşit, ince çerçeveli olanlardır. Bu şekilde daha kibar bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Dilerseniz Antre ve Hol Dekorasyonu başlıklı içeriğimizi de inceleyebilir, konuya dair farklı fikirlere aşina olabilirsiniz.

Çoklu Aynalara Yer Verin

bug ayneÇoklu formda olanlar, çağdaş bir ev tasarımının anahtarı gibidir. Retro bir dekorasyonda da İskandinav tarzına uygun bir dekorasyonda da, kısacası hemen hemen her görünümde çoklu seçeneklerle muhteşem bir ahenk meydana getirebilirsiniz. Örneğin 3-4 parçadan oluşan yuvarlak bir seti ele alabiliriz.

Antrede ayna dekorasyonu yaparken bu tür bir seçeneği keyifle kullanabilirsiniz. Bu şekilde normalde hareketsiz olan antreye hareket kazandırmak mümkündür. Tabii illaki yuvarlak parçalı olanlardan kullanmak durumunda değilsiniz. Dikdörtgen, kare ya da her parçası farklı biçimde olan çoklu opsiyonlara da şans tanıyabilirsiniz.

konsol aynaHer birinin çerçevesi farklı bir renk ve tipte de olabilir. Bu tür durumlar tamamen sizin seçtiğiniz dekorasyon türüne göre değişim gösterecektir. Sade bir dekorasyonda renkli çerçeveli çoklu formdakileri öne çıkarabilirsiniz ya da tam aksine normalde hareketli olan bir dekorasyonda daha sade tasarıma sahip olanlarından kullanabilirsiniz.

Dilerseniz Bug ayna modelini inceleyerek dilediğiniz zaman satın alabilirsiniz. Evinize çok yakışacak bir parça olduğu konusunda hemfikiriz.

Ayna Kenarlarını Aydınlatın

Ayna kenarlarına LED ampuller ekleyebilirsiniz. Bu şekilde daha çarpıcı bir dekorasyon fikri ortaya koyabilirsiniz. Örneğin dikdörtgen biçiminde olanların çerçevesine eklenen aydınlatma eklentileri sayesinde marjinal bir yatak odası ya da salon dekorasyonu oluşturulabilir. Üstelik bu eşyanın etkisi, yatak başında konumlandırılarak artırılabilir.

Ayna Camı Stiline Dikkat Edin

Salonda, yatak odasında, genç odasında ya da banyoda fark etmeksizin her bir noktada ayna dekorasyon yapacağınız zaman cam stilini de göz önüne almalısınız. Günümüzde farklı çeşitlerde camlar sunulmaktadır. Bombeli olanlar, eskitme tarzına sahip olanlar ve renksizler! Daha sayısız tür sıralamak mümkündür. Ev dekorasyonunuza en çok hangisi uyum sağlıyorsa tercihiniz ondan yana olmalıdır. Örneğin nostaljik bir havaya sahip olan evlerde eskitmeli camları kullanmak her zaman en mantıklı karardır.

Ayna Yüksekliğini Doğru Ayarlayarak Farklılık Yaratın

Aynalar daima göz hizasına uygun şekilde asılmalıdır. Hayır! Bu yanlış bir kanıdır. Asacağınız yükseklik, ortamın tüm dengesini değiştirir. O nedenle de ev dekorasyonuna en uygun yükseklikte konumlandırılması gerekir. Burada önemli olan ise göz yormayan bir duruş tercih etmektir.

Çok yükseğe asarsanız da işlevsiz hale gelebilir ya da aşırı derecede alçakta duruyorsa tavanı basık gösterebilir. Tam ortalamalı, etrafını da çeşitli dekoratif gereçlerle süslemeli, hareket katmalısınız. Göreceksiniz, daha hoş bir dekorasyon elde edeceksiniz.

Dilediğiniz zaman Loda Mobilya bünyesinde sunulan modern mobilya çeşitlerini ve ayna modellerini inceleyebilir, ev dekorasyonuna yepyeni bir soluk getirebilirsiniz.