LODA MOBİLYA İLE NATÜRALİST ÇÖZÜMLER

Tasarım anlayışına kattığı yeniliklerle mobilyada çizgi üstü konseptler oluşturan Loda; ahşap malzemeyi baştacı ederek, modern, yalın ve fonksiyonel olma mottosuyla tasarladığı yeni koleksiyonlarıyla, uyku mabedini harikalar diyarına çeviriyor.

Loda, 2000 yılından bu yana, ileri teknolojiyi ve insan emeğini birleştirerek ürettiği mobilyalarla sektörde kendine has bir yer edinen, ürün portföyü, tasarım çizgisi, kalite anlayışı ve satış sonrası hizmetleriyle Türkiye’nin nitelikli mobilya üreticileri arasında bulunan bir firma. Dünyada oluşan tasarım çizgilerini takip ederek ürettiği yatak odaları, yemek odaları, tv üniteleri, koltuk grupları ve mobilya aksesuarlarıyla konsept mobilya anlayışına iddialı bir örnek oluşturuyor. Doğal ve natürel malzemeler, iddialı tasarımlar ve yeni bakış açılarının birleşiminden oluşan benzersizlik, Loda Mobilya’nın ana felsefesini oluşturuyor. Mobilyada konsept tasarım anlayışı ile farklılaşan firma; modern, yalın ve fonksiyonelliğin ön planda olduğu modelleriyle yaşam alanlarını zenginleştiriyor. Günümüzde yaşam alanlarının küçülmesiyle ailelerin tercihi şıklığı ve fonksiyonelliği bir arada sunan modern ve minimal konseptlerden yana. Marka, bünyesine yeni kattığı Daytona yatak odası koleksiyonuyla bu trendin altını çiziyor. Toprak renklerin hakim olduğu seri, estetiği ve huzuru yatak odalarına taşımakta oldukça iddialı. Komedin, şifonyer, karyola ve gardıroptan oluşan koleksiyon yatak odanızın çehresini değiştiriyor. Markanın sonbaharın tatlı esintisini odalarınıza taşıyacak olan, beyazın ve meşenin hafifletici ahenginden ilham alarak tasarladığı Kaki serisi ise şık bir koleksiyon ürünü sunuyor. Tül cibinlikli yatağı ve beyaz kapitone detaylı yatak başlığıyla farklılaşan koleksiyonu, çift sürgülü kapısı ve meşe yüzeyi ile gardırop, şifonyer, komodin ve çekmeceli kutu modelleri tamamlıyor.

Markanın yeni ürün gamında yer alan Lotus ve Siena modelleri de ahşap detaylarıyla doğallığı yatak odalarına taşıyor, soğuk kış gecelerini ahşabın sıcak dokusuyla ısıtıyor. İstanbul’da; Modoko, Masko ve Bostancı’da showroomları bulunan Loda Mobilya’nın geçtiğimiz aylarda Bursa Nilüfer mağazası da hizmete girdi. Yurt dışında Azerbaycan Bakü’de de bir showroomu bulunan marka, yıl sonuna kadar beş mağaza daha açmayı hedefliyor.

Elle Decoration Kasım 2016 Ekinde yayınlanmıştır.