LOFT DAİRELERİN STİL DANIŞMANI

Loft dairelerin stil danışmanı  Son dönemin lüks daire kavramına yeni bir bakış getiren loft daireler, hem modern duruşu hem de kullanışlı tasarımıyla dekorasyon dünyasının en sevilen trendlerinden biri haline geldi. Peki, bu daireleri nasıl ve hangi parçalarla dekore etmeli?

Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçakm önerileriyle loft dekorasyonun ipuçları... Basit, modern ve kullanışlı yaşam alanlarıyla loft daireler, ülkemizde son dönemde lüks daire seçiminde trend olmaya başladı. Genelde endüstriyel alanların, garaj veya hangarların yaşam alanına dönüştürülmesiyle ortaya çıkan loft daireler, talep arttıkça lüks projelere dahil edilmeye başlandı. Genellikle çatı katlarında bulunan bu alanlar, minimum duvar kullanımı, gün ışığının mümkün olduğunca kullanılır olması ve asma kadarıyla ön plana çıkıyor. Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, loft dairelerin dekorasyonuyla ilgili altın değerinde önerilerde bulundu.

Ahşaplar, büyük aydınlatmalar ve deri döşemeler 

Geniş alana sahip loft dairelerin dekorasyonunda ahşap mobilyaların ön plana çıktığını belirten Davut Karaçak, "New York, Londra, Paris ve Stockholm loft mimarisinde öne çıkan şehirler. Özellikle tarihî ve kalabalık şehirlerde loft, mimarî açıdan Avrupada ön planda. Ülkemizde de son dönemde loft daireler yaygınlaşmaya başladı. Bu dairelerin dekorasyonunda ise özgür bir anlayış hâkim. Loft ev dekorasyonu için seçilen eşyaların endüstriyel ahşap karışımı mobilyalar olabileceğini unutmayın, mekânınıza hoş bir hava katacaktır" diyor. Loft dekorasyonda en önemli unsurlardan birinin aydınlatmalar olduğunu söyleyen Davut Karaçak, iyi bir loft stilinde büyük ve göze hoş gelen aydınlatmaların kullanılması gerektiğini belirtiyor. Karaçak'a göre bu stilde maskülen bir yapı elde etmek için yapılması gereken ise, vintage retro kumaşlara ve deri ağırlıklı döşemelere yer vermek. Koltuklarınızın özellikle kol kısımlarına uygulanacak chester efektler, dekorasyona oldukça karakteristik bir görünüm katacaktır.

Exclusive Decor Mart 2016 sayısından alınmıştır.